2009-2020

Karolina Głusiec
wybrane prace strona główna 

spis rzeczy

· IDK 2013 - 2020
· AO
· Sylvan Trail


o stronie
zatrzymane | ruchome / znikające~  obrazy
przegląd ostatnich i archiwalnych prac wizualnych
archiwum uzupełniane co pewien czas


 
IDK 2013-2020

Instrument | Dureń | Krajobraz
Nie mam nic - stop-klatka z filmu “Dureń” (2020)


trzy filmy o naiwności
albo 
jedna zaginiona audycja z domu bez domu powstała pomiędzy
latami 2013 a 2020.

Instrument - film otwierający trylogię to po prostu oda na cześć słuchania muzyki bez myślenia o tym czym ma być albo czym jest. Niczym innym i niczym więcej.
Nic poza tym.

Dureń - drugi z filmów jest o marzeniu i przegrywaniu. Dureń to także nazwa gry karcianej, której nigdy nie potrafiłam pojąć i nadal nie umiem w nią grać.stop-klatki z filmu Dureń:(...) mieć odwagę tak patrzeć w nieskończoność / zgubiony horyzont / (..)żeby zapamiętać, jak wszystko wygląda


Krajobraz to film o poruszaniu się, byciu zawieszonym między miejscami i byciu przenoszonym z miejsca na miejsce.

Nie ma żadnej większej za tym idei ani historii. Nie stoi też za tym żadne symboliczne wytłumaczenie czy metafora . to jak jechać, patrzeć wciąż naprzód i w krajobraz. Ciągle w ruchu.
Film powstał dzięki temu, że powstały prace, gesty, słowa i wydarzenia stworzone przez niżej wymienione osoby. Także na ich cześć umieściłam wizualne odniesienia do ich postaci lub twórczości w filmie. Dziękuję :  Joseph Beuys, Józef Czapski, Andrzej Wróblewski, Joshua Armitage, Antoine de Saint-Exupery, Bolesław Mazur, Halina Mazur, Jan Dziaczkowski.

autorzy muzyki w filmach Instrument/Dureń/ Krajobraz: Patryk Cannon, ISAN, Casino vs. Japan, Przemysław Jankowiak (1988), M8N, Jesień, Kristen and Maciej Polak︎︎︎